Palladium

<

 

Palladium, zastávka, kterou při toulkách Prahou nelze vynechat

Díky své historii a citlivému propojení historických budov s moderní architekturou vytváří Palladium jedinečnou atmosféru, kvůli níž se stalo atraktivním cílem návštěvníků z domova i ciziny, a činí z nakupování opravdový zážitek. Oblíbenost nákupního centra Palladium potvrdila veřejnost a odborná porota udělením prestižního ocenění Superbrands pro rok 2023 a nově i pro rok 2024 pro nejlepší značky v daném roce.

Historie místa, na kterém dnes Palladium stojí, sahá až do 12. století, do doby románské, kdy zde vznikly první kamenné stavby. Místo má významné postavení v historii České republiky. Při své službě v armádě zde totiž Josef Kajetán Tyl v roce 1834 napsal text písně Kde domov můj, která se později stala českou národní hymnou. Nově návštěvníky upoutá nové řešení vstupu z náměstí Republiky, kde mezidveří oživil výrazný designový prvek – světelná instalace z dílny severočeské společnosti Preciosa. Jedná se o instalaci složenou z více než 500 skleněných trubic, která zákazníky vítá unikátní světelnou show. Druhá světelná instalace, u vstupu z metra, je tvořena dokonce 700 křišťálovými trubicemi.

Palladium však představuje především největší nákupní centrum v samotném srdci Prahy s nabídkou téměř 200 obchodů, služeb, restaurací a kaváren. Vedle stálic jako jsou velké značky Marks & Spencer, H&M, C&A, Sportisimo, Datart, nově zrekonstruovaný Albert supermarket či kavárna Starbucks, vlajkové lodě značek jako Under Armour, Apple Premium Partner, si zákazníci mohou vybrat i v menších obchodech s nabídkou oblečení, doplňků, šperků, elektroniky, her, domácích potřeb, sladkostí a dalšího sortimentu. Druhé patro centra je věnováno gastrono­mii. Zákazníci si mohou vybrat od klasických restaurací (indická, thaj­ská, čínská, česká nebo neapolská pizzerie) až po fastfoodové restaurace a speciality, jako jsou čerstvě připrave­né vafle, trdelník nebo ovocné šťávy a zmrzliny. Mezi nedávno otevřené obchody v Palladiu patří například supermarket DELMART, módní značky Kara, Eden Park, Celio, Hugo, SAM 73, s.Oliver nebo restaurace Rossopomodoro, China Town se službou Running Sushi nebo Hummus &Grill v patře +2 “Tasty Garden“.

Své blízké či obchodní partnery mohou zákazníci potěšit oblíbenými dárkovými poukazy, které platí ve více než 110 obchodech v Palladiu. Lze je zakoupit na Infokiosku v Palladiu nebo jednoduše přes e-shop: https://eshop.palladiumpraha.cz.

Otevírací doba:

Obchody: 9.00–21.00

Infokiosek: 9.00–21.00

Parkování (700 prostorných míst): nonstop

(aktuální obsazenost parkoviště lze sledovat na www.palladiumpraha.cz)

MHD: Metro, Tramvaj, stanice Náměstí Republiky

Palladium, Gastronomie Praha